Seko mums Instagram
Seko mums portālā Facebook
Seko mums Twitterī

Latvijas komanda “RE Autoclub” plūc laurus Krievijas čempionāta 4.posmā

No 8. līdz 14.jūlijam norisinājās Krievijas čempionāta 4.posms rallijreidā, kas ir arī daļa vienam no garākajiem un ievērojamākajiem rallijreidiem - “Zīda ceļš: Maskava – Pekina 2016” (Silk Way Rally 2016”). Latvijas komandu “RE Autoclub” pārstāvēja pieredzējusī ekipāža no Krievijas ar Aleksandru Terentjevu un Alekseju Berkutu (Ford Raptor F150 SVT), kuri 7 dienu spraigā cīņā parādīja vislabāko sniegumu un ieguva 1.vietu T2 klasē.

Starts Krievijas čempionātam tika dots Sarkanajā laukumā, Maskavā, kur uz podiuma kāpa 116 ekipāžas no 30 pasaules valstīm. A. Terentjevs visu 7 sacensību dienu garumā nostiprināja savas pozīcijas T2 klasē un nevienā no ātrumposmiem netika apsteigs. Sacensību beigu posmos A. Terentjevs izrāvās ar 40 minūšu pārsvaru, aiz sevis atstājot K.Ivanovu/ A.Gorkovu (Toyota).

Laikapstākļi nebija īpaši veiksmīgi rallija braucējiem un bija nepieciešamas izmaiņas sacensību maršrutā – 2.ātrumposms tika atcelts, kā arī pēdējais – saīsināts, rezultātā 1660 km vietā dalībnieki veica 1360 km garu ātrumposmu.  

Sacensību dalībniekiem vajadzēja pierādīt savu profesionalitāti, veicot 1360 km lielo ātrumposmu, gan dažādos ceļa segumos, gan arī pieņemot dažādos laikapstākļus – no lietus peldēm līdz 38 grādu svelmei.

Nedēļu ilgais Krievijas čempionāta 4.posms rallijreidā norisinājās šķērsojot Krieviju un Kazahstānu, iekļaujot tādas pilsētas kā Kazaņa, Ufa, Konstanai, savukārt Krievijas čempionāta noslēgumu svinēs 15.jūlijā Astanā, Kazahstānā.

“RE Autoclub” nopietni gatavojās sacensībām, pilnveidojot un uzlabojot sacensību automašīnu Ford Raptor F150 SVT, lai tā ir piemērota gan braucieniem pa tuksneša stepēm sausā un arī lietainā laikā, kad ceļa segums ir mainījies. Tāpat mašīna sagatavota ar īpašu aizsardzību pret ūdens iekļūšanu tajā, jo vairākkārtīgi maršruts iekļāva upes šķērsošanu.

Šis bija priekšpēdējais – 4.Krievijas čempionāta posms, pēdējais posms norisināsies no 3. līdz 7.septembrim Astrahaņas apgabalā, Krievijā, kur tiks noskaidroti čempionāta uzvarētāji.

Savukārt rallijreids “Zīda ceļš: Maskava – Pekina 2016” turpināsies līdz 24. jūlijam, kur dalībnieki ieradīsies un noslēgumu svinēs Pekinā, šķērsojot arī Ķīnas robežu. Kopējais ceļa garums ir aptuveni 10 000 kilometri, no kuriem aptuveni 40% veica arī Krievijas čempionāta dalībnieki.

Tāpat “RE Autoclub” ekipāža ar Aleksandru Terentjevu un Alekseju Berkutu (Ford Raptor F150 SVT) piedalījās arī Krievijas čempionāta rallijreidā 1.posmā “Northern Forest”, 3.posmā “Varenā stepe - Don”, abos izcīnot pirmo vietu T2 klasē. Šogad šī ekipāža ir spējusi uzvarēt un iegūt arī 1.vietu prestižajā rallijreidā “Africa Eco Race 2016” T2 klasē, kas norisinājās šī gada sākumā.